13. 4. 2024

Odborný článek č. 1

Akné je jedním z nejčastějších kožních problémů, se kterým se potká téměř každý člověk alespoň jednou za život. Akné postihuje lidi všech věkových skupin, nejběžnější je samozřejmě u dospívajících, určitě není ale výjimkou ani v dospělosti. Dokonce existuje i novorozenecké akné, které naštěstí spontánně zmizí během pár měsíců.

Charakteristické je pro akné přemnožení bakterií C. acnes v našich pórech, kde se živí mazem, který bývá často nadprodukován. V některých případech bývá přemnožen také patogen S. aureus a společně tak destabilizují naši kožní mikrobiotu.

Příčin může být několik od hormonů, stravy, stresu po spánek a další. Důležité je se tím nenechat rozhodit. Neznamená to, že ti ubíralo na kráse ať už vnitřní nebo vnější. Pokud se zrovna potýkáš s akné a hledáš způsoby, jak s ním efektivně bojovat, máme pro tebe pár užitečných tipů přímo od odborníků na péči o pleť.

1. Správná péče o pleť: začni s důkladnou péčí o pleť, která bude zahrnovat šetrné čištění, takové, po kterém nebudeš mít podrážděnou ani vysušenou pleť, dále hydrataci – v podobně tonika, séra nebo krému, a ochranu před sluncem. Ta je velmi důležitá i jako prevence před vznikem post-akné pigmentace. Našim tipem je samozřejmě fágový Bioactive gel značky Phage Glow. Je totiž schopen zahubit přemnožené bakterie na pleti a ta má pak prostor se zahojit. Používejte jej na důkladně vyčištěnou pleť. A pokud si nevíš rady se zbylou péčí, neváhej se na nás obrátit!

2. Vyvážená strava: strava může mít taky vliv na stav tvé pleti. Snaž se konzumovat vyváženou stravu bohatou na ovoce, zeleninu, celozrnné produkty a dostatek vody. Omezit příjem zpracovaných cukrů a tuků může také pomoci, ukazuje se, že by mohly zvyšovat zánětlivé reakce v pokožce. Naopak může tvé pleti prospět doplňování probiotik v podobě suplementů. Přece jen zdravá střeva = zdravé tělo.

3. Možnosti léčby: v případě středně těžkého až těžkého akné se poraď se svým dermatologem ohledně možných léčebných metod. Existuje mnoho léků a procedur, které ti mohou pomoci s akné, stačí se nechat vyšetřit. A náš Bioactive gel od Phage Glow se dá naštěstí kombinovat s jakoukoli léčbou pro ještě lepší účinky. Neváhej se na to zeptat svého dermatologa.

4. Zdravý životní styl: dodržování zdravého životního stylu včetně pravidelného cvičení, dostatečného spánku a minimalizaci stresu je skvělé nejen na naši náladu a zdraví, ale může mít také pozitivní vliv na stav tvé pleti.

Vyzkoušej tyto tipy, a hlavně měj trpělivost. Péče o pleť s akné není sprint, ale maraton. V jeho cíli, s pevnou rutinou a správnými postupy můžeš dosáhnout zlepšení v které tak doufáš.

Na e-shopu bude produkt k dispozici v druhé polovině roku 2024. Pro předobjednávky pište prosím na e-mail: info@phageglow.cz

Zavřít