18. 3. 2024

Odborný článek č. 2

Fágy, přesněji řečeno bakteriofágy jsou všudypřítomné organismy. Jsou to v podstatě virové částice, které jsou schopné napadnout pouze bakteriální buňky. Jsou to takové živé-neživé organismy, protože nedokážou přežít mimo svého hostitele – mimo svou bakterii. Bakteriofágy, které využíváme ve Phage Glow vypadají zhruba takto:

Při kontaktu se svou bakterií do ní fág uvolní svou genetickou informaci a nechá bakterii, aby z ní vytvořila další generaci fágů. Ty se v buňce nahromadí natolik, že praskne a tyto nové fágové částice buď najdou další bakterii nebo sami uhynou. V podstatě nebýt fágů, tak celý svět přerostou bakterie.

S postupným poznáváním celého mikrobiálního světa se přichází i na velmi důležitou úlohu mikrobů osídlujících naše tělo. O střevní mikroflóře jste už určitě slyšeli. Naše kůže je ale také obývána bohatou škálou mikrobů, které u zdravé pokožky fungují v harmonii a přispívají imunitní obraně. Bakteriofágy nejsou výjimkou a jsou také běžnou součástí našeho kožního mikrobiomu. Pokud se však změní poměry populací a systém už není v rovnováze musíme pleti pomoct. Povrchově můžeme pozorovat onemocnění jako akné nebo ekzém.

Obě tyto onemocnění mají společný zvýšený výskyt patogenních bakterií. U ekzému se jedná o Staphylococcus aureus, u akné se jedná o Cutibacterium acnes  a Staphylococcus aureus. Naše bakteriofágy jsou specifické přesně na tyto bakterie. Při kontaktu s pokožkou je vyhledají, pomnoží se v nich a tím je zničí. Pokud okolo sebe žádnou z nich nenajdou, sami uhynou. Bakteriální nálož na pleti se tak sníží a vám se uleví od symptomů. Oproti běžně dostupné péči o tyto kožní stavy jsou naše přípravky bez jakýchkoli vedlejších účinků. Můžete si tak pomoct k vysněné dokonalé pleti.

Na e-shopu bude produkt k dispozici v druhé polovině roku 2024. Pro předobjednávky pište prosím na e-mail: info@phageglow.cz

Zavřít